Často kladené dotazy

Co potřebuji pro zapůjčení dodávky?

Kromě doložení řidičského průkazu od vás budeme potřebovat také občanský průkaz. Na místě od vás budeme požadovat také vratnou kauci a částku za vypůjčení dodávky. Jestliže si vůz půjčujete pro firemní účely, musíte být jednatelem dané společnosti, případně přinést notářsky ověřenou plnou moc, na základě které vám vůz půjčíme. Kromě toho potřebujeme i výpis z obchodního rejstříku.

Proč musím platit vratnou kauci?

Kauce je jakási záruka pro nás. V případě potřeby pokryje náklady vzniklé porušením smlouvy nebo náklady za škody, které na vozidle vzniknou. Pokud nedojde k žádnému poškození vozu a vše bude v pořádku, celou částku vám pochopitelně vrátíme proti vrácení vozidla.

Proč musím platit půjčovné předem?

Bohužel máme špatné zkušenosti s nespolehlivými klienty. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že celou částku za půjčení vozů budeme vybírat dopředu.

Jaký řidičský průkaz potřebuji?

Veškeré námi nabízené vozy lze řídit s řidičským průkazem skupiny B. Postačí vám tedy řidičák, který potřebujete pro řízení osobního vozidla.

Kdo může řídit vaše vozy?

Každý, kdo je majitelem řidičského oprávnění skupiny B, dovršil 21 let a zároveň má řidičské zkušenosti minimálně dva roky. Zapůjčený vůz přitom nemusí řídit jen jedna osoba. Nahlásit lze také druhého řidiče, za kterého nebudete platit žádný příplatek.

Mohu u vás zaparkovat svůj osobní vůz?

Jestliže k nám přijedete svým vozem, můžete ho u nás po dobu výpůjčky nechat zaparkované.

Kde si mohu vyzvednout půjčený automobil?

Veškeré naše vozidla půjčujeme výhradně na adrese naší autopůjčovny, kde také osobně vyřešíme veškeré náležitosti pro půjčení vozu. Není možné zařídit předání vozů mimo naší provozovnu.

Na jak dlouho vozy půjčujete?

Je na vás, na jak dlouho budete náš vůz potřebovat. Doba výpůjčky není prakticky nikterak omezena. Nejmenší účtovaná sazba je však 4 hodiny.

Jakým způsobem mohu za zapůjčení zaplatit?

Za půjčení můžete zaplatit hotově, kartou nebo bankovním převodem na základě faktury. Vratná kauce musí být však vždy složená v hotovosti.

Proč máte určený omezený nájezd kilometrů?

Nastavili jsme dostatečně vysoký omezený nájezd, tudíž 95 % našich zákazníků nemusí mít strach, že by danou hranici překročila. Na druhou stranu, právě omezený nájezd kilometrů nám umožňuje držet ceny za půjčení opravdu nízko.

Jsou vozy pojištěné? A jak je to s jízdou po dálnici?

Veškerá naše vozidla mají zaplacenou silniční daň, havarijní pojištění a samozřejmě i povinné ručení. Pojištění platí nejen v rámci České republiky, ale také v celé EU. Součástí pojištění je také asistenční služba. Vozidla jsou opatřena také dálniční známkou platnou na území České republiky.

Mohu s vašimi vozy vycestovat do zahraničí?

Vzhledem k tomu, že jsou veškeré naše vozy pojištěné v rámci celé Evropské unie není problém s nimi cestovat po veh členských zemích. Podmínky se přitom nemění. Za cestu do zahraničí vás nečekají žádné příplatky.

Kdy mohu vůz vrátit?

Dodávku je možné přivést zpět na naši provozovnu během provozní doby.

Co mám dělat v případě autonehody?

Jestliže budete účastníkem dopravní nehody, je ideální zavolat policii, která udělá zápis o nehodě. Pokud půjde o drobnou nehodu, není však nezbytně nutné policii volat. Stačí se s dalším účastníkem karambolu domluvit na tom, kdo škodu zavinil a vše zapsat do tiskopisu nazvaném “Evropský záznam o dopravní nehodě”. Ten je k dispozici v každém pojištěném vozidle. Důležité je poznamenat si také jména a kontakt na řidiče a případné svědky události.

V případě, že nejste viníkem nehody, požádejte o nahlédnutí do občanského nebo řidičského průkazu a požadujte také zelenou kartu. Kromě jména a kontaktu si poznamenejte také typ, značku a SPZ vozidla. Vyžádejte si také název pojišťovny, kde je vůz pojištěný. Právě u pojišťovny viníka pak lze uplatnit nárok na náhradu škody.

Jestliže jste dopravní nehodu způsobil vy, pak je třeba součinnost poskytnout protistraně a nahlásit veškeré kontaktní údaje. Kromě svého jména a bydliště je potřeba uvést název naší půjčovny, IČO a sídlo vlastníka. Poté samozřejmě také značku a typ vozidla. NezapomeŇte ukázat také doklady o pojištění. Událost nahlaste také své pojišťovně.

Pokud si nebudete jistí, co udělat, zavolejte nám a společně nepříjemnou situaci vyřešíme.